Follow us on:

Etkinlikler

Etkinlikler

7. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında 11 Kasım 2017 tarihinde açılış gecesiyle başlayacak olan 15 Kasım 2017 tarihinde Yapım Atölyesi katılımcılarının jüri karşısında yapacakları sunumlarla sonlanacak olan 1. Malatya Film Platformu’na dair etkinlik içerikleri ve bilgiler şöyledir;

1. YAPIM ATÖLYESİ

Malatya Film Platformu kapsamında 4 gün boyunca Centre for Cinematographic Scripts (CÉCI)’nin kurucularından ve Torino Film Lab kapsamında eğitim veren Fabienne de Aguado katılımcılara eğitim verecek. Ayrıca American History filminin yapımcısı John Morrissey katılımcılarla bire bir görüşme yapacak. Bu atölye sonucunda jüri tarafından seçilen 1 Proje Ertem Eğilmez Yapım Destek Ödülü; 1 Proje de TRT Ön Alım Yapım Destek Ödülü almaya hak kazanacak.

 

2. KISA FİLM YAPIM ÖNCESİ ATÖLYE

Malatya Film Platformu kapsamında 1 gün boyunca kısa film yönetmenlerine yapımcılarına ve kısa filmle ilgilenenlere yönelik bir açık ders olacak. Erdem Tepegöz sinopsis, yönetmen görüşü, yapımcı görüşü ve hikayenin nasıl yazılacağı bilgisini aktarırken, Caractères Productions’ın kurucusu olan yapımcı Etienne de Ricaud bütçe hazırlama, festival stratejisi ve uluslararası ortak yapımlar hakkında bir eğitim sunacak.