FESTİVALE KALAN SÜRE :
53 Gün
23 Saat
33 Dakika
41 Saniye
Follow us on:

Türkiye’deki sinemacılara ortak çağrıdır: “Daha Çok Uluslararası Festivallere Katılın!”

Türkiye’deki sinemacılara ortak çağrıdır: “Daha Çok Uluslararası Festivallere Katılın!”

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği’nin katkılarıyla 9-15 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek8. Malatya Uluslararası Film Festivali, bu yıl ilk kez Uluslararası Festival Yöneticilerini ve Profesyonellerini bir araya getirdi.

Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde iki oturumda gerçekleşen “Festivaller Malatya’da!”etkinliğinin moderasyonunu Malatya Uluslararası Film Platformu Direktörü Belkıs Bayrak ile Malatya Uluslararası Film Platformu Sermin Çakmak Afşin gerçekleştirdi.

Malatya Film Platformu kapsamında 11 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen ve 6 ülkeden uluslararası festival direktörlerinin katıldığı panelde festivallerin kısa tanıtımlarının yanı sıra festival yöneticilerinin Türkiye’deki yapımcılara ortak çağrısı daha uluslararası tüm festivallere katılmaları yönünde oldu.

Başvuru ve değerlendirme süreçleri gibi birçok konuda festivalleri hakkında bilgiler veren yöneticler, sinemacıların ilgiyle takip ettiği süreçlerin işleyişini de anlattılar.

Dea Film Festivali’nin Direktörü Edmond Topi, Lecce Avrupa Film Festivali Direktörü Luigi la Monica, Karadağ Sinema Genel Müdürü Andro Martinovic, DokuFest Proje Müdürü Nita Deda, Piriştine Film Festivali Festival Direktörülü Vjosa Berisha ile Sanat Yönetmeni Fatos Berisha, Manaki Film Festivali Program Koordinatörü Aneta Matovsk ve Miskolc Film Festivali Sanat Yönetmeni Geza Csakvari’nin aralarında bulunduğu festivalciler Malatya’daki festival severlerle buluşma olanağı buldular.

İlgili Haberler